Cariere

Alsafix România caută colegi noi!

C40 G1 Alsafix

Reprezentanți vânzări pe zona Nord-Vest sau Nord-Est

Viitorul nostru coleg de pe zona nord-vest a țării va avea în portofoliu firmele din județele Cluj, Mureș, Sălaj, Bistrița Năsăud, Satu Mare, Maramureș.
Pentru zona Moldova, portofoliul va include județele Bacău, Iași, Vrancea, Vaslui, Suceava, Botoșani, Neamț, Galați.

Cine suntem:

Înființat în 1994 în Franța, Alsafix este un producător de soluții profesionale de fixare şi lider pe piața de montaje în lemn. În România, Alsafix e prezent de 11 ani, timp in care a revoluționat procese pe nenumărate șantiere din întreaga țară. În contextul unei piețe dominate de forță de muncă insuficientă, Alsafix a introdus automatizări inovatoare, crescând astfel productivitatea şi eficiența firmelor de construcții de toate dimensiunile.

Ce căutăm:

Suntem în căutarea unor persoane dinamice, ambițioase care nu se feresc de provocări ci se bucură de ele. Persoanele care s-ar potrivi cu acest rol ar prezenta energie, perseverență, prezență de spirit şi dorință de autodezvoltare.

Responsabilități:

Dezvoltarea portofoliului de clienți şi creșterea cifrei de afaceri în zona alocată prin:

  • • vizite regulate la clienții existenți
  • • prospectarea pieței în vederea găsirii de noi parteneri şi clienți
  • • întocmirea de oferte şi prezentarea produselor la sediul clienților sau pe șantiere
  • • întreținerea relațiilor comerciale cu clienți potențiali şi existenți
  • • promovarea produselor Alsafix

Cerințe:

  • • Experiență minim 3 ani in vânzări (sisteme de fixare de preferință)
  • • Disponibilitate pentru deplasare în zona alocată
  • • Permis de conducere categoria B

Avantajele de a lucra alături de Alsafix:

Pachet salarial atractiv și stimulente
  • • Salariu fix atractiv + bonus din vânzări
  • • Mașina, laptop, telefon
  • • Stabilitate: peste 10 ani pe piața din Romania şi peste 20 în Franța

Dinamism: companie mică, de familie, în plină expansiune, șansa de a avea un impact real asupra evoluției firmei.

Oportunitate în carieră:

  • • portofoliu mare de produse
  • • produse comercializate sub brand Alsafix
  • • zona geografică vizată prezintă mult potențial
  • • acces la sistemul informatic centralizat (CRM)
  • • suport în vânzări: suport tehnic, scule pentru demo, catalog de produse, marketing agresiv, logistică bine pusă la punct, service performant.